Motywacja daje siłę do walki

Motywacja, to coś wewnętrznego, indywidualnego dla każdego człowieka, co sprawia, że chce się Nam coś robić. To taka jakby, wewnętrzna potrzeba. Jako przykład weźmy statystycznego Kowalskiego. Dla niego motywacją do pracy będą pieniądze. Drążąc temat głębiej, możemy się dowiedzieć, że potrzebuje pieniędzy by zapewnić rodzinie byt. Więc motywacją (głębszą), będzie potrzeba zapewnienia bytu rodzinie. Można to tak rozkładać aż do wartości tzw. rdzennych czy inaczej zwanych pierwotnych,

Motywacja powoduje ,że chce ci się wstawać rano, że chce ci się pracować.

Ona sprawia sprawia ,że masz siłę do walki. Dzięki niej zaczynasz realizować swoje cele.

Gdy chcesz zarabiać pieniądze rzędu 40 000 zł  miesięcznie i wiesz, że jest to możliwe w twojej firmie to masz taką motywację, motywacją tu są te zarobki.

Motywacją jest nasz cel. Gdy czegoś mocno pragniemy i mamy jasny tego cel  to dzięki temu pracuje nam się łatwiej, bo w naszej podświadomości został zapisany cel, który nas motywuje.

Wstajesz rano do pracy aby zapewnić rodzinie byt, to jest twoja motywacja - przetrwanie rodziny. Życie to największa motywacja, czyli dla osób które są nie mają co jeść motywują się właśnie tym aby móc się najeść.

Jeśli chcesz schudnąć i czasem nie chcesz ćwiczyć lub wstawać rano aby pobiegać to brak ci motywacji. Motywacja sprawa ,że chce ci się wstawać, sprawia ,że ćwiczenia sprawiają ci przyjemność , bo wiesz ,że kiedyś będziesz szczupła i motywacją, a tu z kolei mogą cię motywować inne rzeczy z tym związane,np. będę piękniejsza, będę zdrowsza, ubiorę ulubioną sukienkę w danym rozmiarze.

Czasem motywacji równorzędnych jest tak wiele , że wszystko co robimy robić zaczynamy lubić coraz bardziej, bo to nasz pojazd, który prowadzi nas do realizacji naszego celu lub naszego marzenia, które również mogą być naszym celem :).

 

Steve Jobs - Założyciel Apple

Dlaczego wybrałeś MLM ?

Piotr Mosio - jeden z najlepszych polskich marketerów

Przekraczanie ograniczeń