Czy warto pracować w kilku firmach MLM

Warto współpracować w jednej firmie MLM i

skupiać się na niej.

Jednak, możemy współpracować z innymi firmami, bo np. chcemy kupić produkty w jakiejś firmie MLM i jako dystrybutor mamy taniej, lecz często aby być dystrybutorem trzeba kupić wstępnie większy pakiet i opłacić roczną opłatę.

Jednakże taka współpraca pozwala też tworzyć okazyjnie struktury mlm w innych firmach, gdyż np znajomi też chcą robić zakupy w danej firmie i zapisując ich z własnej rekomendacji mamy np 50% tańsze produkty, a gdybyście wszyscy byli klientami to byście nie zarabiali  i płacili wszyscy więcej.

Jest wiele firm, które jednak nie pozwalają współpracować z żadną firmą MLM, oprócz niej, np firma Lavylites, które część regulaminu dot. sponsorowania w innych firmach wkleiłem poniżej, na tej stronie.

Dlatego też zajmijmy się współpracą z firmami mlm, których regulamin nie wyklucza współópracy też z inymi firmami MLM, ponieważ tego typu ograniczenia, są wg mnie głupotą 🙂 ponieważ skoro współpracujemy z 1 firmą ,a kupujemy produkty też innych firm rejestrując sięjako dystrybutor , to nie znaczy ,że zajmujemy się w pełni innymi też firmami, po prostu okazyjnie rekomendujemy produkty, które są nam potrzebne.

 

Tego typu ograniczenia powodują to, że firma ma kontrolę nad dystrybutorem, gdyż wystarczy rejestracja w innej firmie MLM i zarekomendowanie tam np. 1 osoby pozwala tej firmie wyrzucić danego dystrybutora i jeszcze uzyskać odszkodowanie za brak lojalności.

 

Tak nie działają firmy MLM 21 wieku. Dziś w branży MLM  mamy energię, telefony komórkowe i tego typu ograniczenia współpracy i sponsorowaniem tylko w 1 firmie MLM sprawiają, że mimo,że korzystamy z produktów innych firm nie polecimy znajomym np. zmiany sprzedawcy prądu , zakupu kosmetyku odmładzającego bo nie mamy  za to prowizji. Tzn. może polecimy też takie produkty, ale znacznie więcej by to poleciło osób,  jakby miały z tego tytułu też korzyść finansową.

Przykład:

Znamy firmę, która oferuje tanie wycieczki za granicę i działa w MLM. Chcemy polecić je znajomym i sami mieć taniej. Nie zrobimy tego tylko dlatego ,że współpracujemy z firmą MLM , która ma w umowie zakaz promowania innych biznesów czy firm w marketingu sieciowym 🙂

 

Jest też firma oferująca suplementy o nazwie Laminine, ta firma znowu ma zapis " zakaz wyciągania osób , które działają już w LFGN do innych biznesów MLM" 🙂 czyli w skrócie: nie można polecać innych firm znajomym, które są już w w firmie LPGN oferującej produkt " Laminine".

Polecam zająć się jedną firmą MLM, która nie ma tych zakazów dot. promowania innych firm ,lecz nie ograniczać się współpracując z firmą, której produkty kupujemy, bo taki okazjonalny MLM pozwala rozwijać się wielu firmom MLM, dzięki temu, że współpracują z nimi osoby, które też są w innym MLM, a kupując produkty w tej firmie, może bez duplikacji, ale okazyjnym polecaniem rozwijają też sprzedaż.

Więc nie współpracujemy w pełni z daną firmą MLM, tylko okazyjnie polecamy jej produkty.

Każda firma, która ma zakazy promowania innych firm nie jest przyszłościowa = zachowanie nieetyczne - zakazuje rozmawiania o innych firmach w celu zaproszenia do biznesu ( tzw. wyciąganie ludzi z firmy :))

 

 

 

Na obrazku przykład z regulaminu jednej z firm MLM, mówiący o sponsorowaniu Krzyżowym i zwykłym.

Poniżej całą treść postanowienia w sprawie sponsorowania

krzyżowego w firmie Lavylites

 

Postanowienie w sprawie sponsorowania/ sponsorowania „krzyżowego”
Firma z najlepszą zdolnością zastrzega sobie prawo do swobodnego działania w przypadku wykrycia
nieetycznego zachowania, jeśli zachowanie należy do nieetycznej normy to ma prawo podjąć
odpowiednie działania przeciwko nim.
Partnerzy Lavylites Group uznają, że Lavylites Group znacznie zainwestował w interesie partnerów, gdy Partner
dołacza się do systemu Lavylites Group powstaną znaczne stosunki handlowe między dwoma stronami. Partner
zgadza się z tym, iż Lavylites Group ma prawo do ochrony biznesu, więc ma prawo do natychmiastowego
wykluczenia tych, którzy naruszają lub zagrażają działalności.
Lavylites Group działając według własnego uznania, ma prawo do natychmiastowego wykluczenia członkostwa
partnera, gdyż Partner weźmie udział w sponsorowaniu „krzyżowej”. Partner przyjmuje do świadomości, iż
Lavylites Group może domagać się odszkodowania za takie zachowanie.

Sponsorowanie „krzyżowe” w sieci Lavylites Group oznacza przerejestrownie się w poziomie linii sponsorskiej oraz wsparcie własnych członków
firmy w jakiejkolwiek innej firmy marketingu sieciowego lub wsparcie programu innej sprzedaży bezpośredniej
oraz oferowanie produktów innej firmy marketingu sieciowego lub sprzedaży bezpośredniej firmy.
Partner nie może zachęcać lub jakikolwiek inny sposób pomóc innym partnerom, aby przerejestrował się do innego sponsora. Należy wymienić w tym, iż zaoferują dla partnera nagrody finansowe lub rzeczowe, aby
usuną istniejące członkostwo organizacyjne i przerejestrował do innego sponsora.
Partner Lavylites Group nie może sponsorować innego Partnera Lavylites Group, oraz outsidera marketingu
sieciowego lub innej firmy sprzedaży bezpośredniej, wyjątkiem jest, jeśli Partner wcześniej wysłał do firmy
Lavylites Group pisemne zawiadomienie o rozwiązaniu umowy.
Partner Lavylites Group nie może zaangażować się w takiej działalności, która dla innego Partnera prowadzi do
bezpośredniego lub pośredniego przejścia do innej firmy marketingu sieciowego lub innej firmy.

 

Poniżej jedna z wypowiedzi z forum nt. pracy w wielu firmach MLM

Wg mnie bardzo trafna.  Uważam,że skupienie się na czymkolwiek, już nie chodzi o firmę MLM, daje najlepsze efekty, bo nasze myśli i pragnienia sukcesu i rozwoju są skierowane w jedną firmę.

 

Czy dobrym pomysłem jest współpraca z

dwiema firmami MLM?

 


To zależy ile już osiągnęliśmy w swojej firmie i na ile cenią nas jako profesjonalistów w naszej firmie. jeśli jesteście wysoko, zbudowaliście swój wizerunek i jesteście widoczny, to od razu wielu tzw. przeciwników -konkurencyjnych Menadżerów w Twojej firmie zauważy, że zajmujesz się czymś jeszcze - tu konkurencyjnym MLM. Od razu dostaniesz list od Zarządu swojej firmy z zapytaniem czy to prawda lub z prośba o wyjaśnienia. Tym samym na czas Twojej odpowiedzi tak profilaktycznie zostajesz zawieszony zatem nie możesz sponsorować, kupować, pobierać swoich prowizji itd... Jeśli odpowiedź nie będzie zadowalająca - Lider jest usunięty z firmy i traci całą swoja strukturę wraz z wypracowanymi zyskami. Niestety tak to działa w przypadku osób widocznych tzw. LIDERÓW MLM i odczuliśmy to na własnej skórze rezygnując z czynnej współpracy w Amway w maju 1994 roku - rozpoczęliśmy z Oriflame, ale usunęli nas po pierwszych sukcesach w Oriflame - 3 grupy 21% w pol roku.

Już po roku czasu pracy w Oriflame, w 1995 roku mieliśmy 6 grup 21% . Byliśmy dobrze widoczni i znani jako "producenci" grup 21% w Oriflame. Także później z Oriflam w październiku 1999 roku "dobra dusza" z konkurencyjnej grupy Oriflame, doniosła magazyn firmy CaliVita, gdzie widnieliśmy już jako Liderzy nowej firmy. Z Oriflame czynnie przestaliśmy pracować już po lutym 1998, z uwagi na wielki krach na rynku kosmetyków Oriflame spowodowany 20% podwyżka cen - wszyscy Dyrektorzy zaczęli zarabiać ledwo 50% swoich wcześniejszych dochodów.

Analogicznym sytuacjom wielokrotnie przyglądaliśmy się w stosunku do naszych znajomych - Liderów MLM. Zatem jeśli ktoś dzwoni i chce nas sponsorować do jakiegoś MLM tłumacząc, że można robić kilka firm na raz, to nie ma on pojęcia o zasadach i etyce w MLM - nie mozna robić dwóch MLM zawodowo na raz. Można pozostawić jeden i robić drugi, ale nastawiając się w nim na sukces. Nie da się profesjonalnie działać w dwóch lub więcej MLM jako zawodowiec w tej branży.

Co innego jeśli sobie sprzedajesz produkty, nie jesteś Liderem sporej grupy MLM, nie jesteś widoczny na spotkaniach, nie szkolisz ludzi, to robisz sobie kilka firm MLM jakie chcesz i nikt o Ciebie nie zabiega w firmie. To również uważam za mało rozsądne, ponieważ warto zastanowić się czego chcemy - czy chcemy odnosić sukcesy i skupić się na 1 firmie, czy może tak faktycznie nie czujemy się jak ludzie sukcesu i tylko oszukujemy sami siebie, Sponsora, znajomych , rodzinę, że pracujemy, pracujemy ale nic z tego nie wychodzi. Może spowodowane jest to faktem, iż nie wierzymy w swoje możliwości lub nie mamy pojęcia jak faktycznie pracuje się w branży MLM?Zatem po co robić 2 MLM jeśli tylko w 1 MLM zawodowiec ma ogrom pracy w swoich grupach?